DOLAR
27,4388
EURO
29,0903
ALTIN
1.647,23
BIST
8.218,74
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
24°C
İstanbul
24°C
Az Bulutlu
Cumartesi Az Bulutlu
24°C
Pazar Az Bulutlu
22°C
Pazartesi Az Bulutlu
23°C
Salı Az Bulutlu
24°C

Micro Focus’tan Yapay Zeka Destekli Uçtan Uca Değer Akışı Yönetimi Platformu

Micro Focus ValueEdge Platform™ kuruluşların yazılım geliştirme yaşam döngüsünün her aşamasında değer yaratma sürecini takip etmesini sağlamak üzere tasarlanmış bulut tabanlı bir çözümdür.

Micro Focus’tan Yapay Zeka Destekli Uçtan Uca Değer Akışı Yönetimi Platformu
23 Mart 2022 11:10
A+
A-

Micro Focus ValueEdge Platform™ kuruluşların yazılım geliştirme yaşam döngüsünün her aşamasında değer yaratma sürecini takip etmesini sağlamak üzere tasarlanmış bulut tabanlı bir çözümdür.

 

 Micro Focus (LSE: MCRO; NYSE: MFGP) bugün üretkenliği artırma ve yazılım geliştirme süreçlerindeki ilerlemeyi kolaylaştırmaya yönelik akıllı otomasyon kabiliyetleri sunan, kuruluşların var olan araç zincirleriyle bütünleşen, modüler ve bulut tabanlı bir çözüm olan, şirketin yeni ValueEdge değer akışı yönetimi platformunun herkesin kullanımına sunulduğunu duyurdu. Bu yenilikçi ve kapsamlı çözüm, yazılım geliştirme kuruluşlarına stratejiden teslim adımına kadar değer, kalite ve risk dengesini kurmak adına etkili kararlar almak ve iyileştirmeler yapmak için gereken görünürlüğü sağlıyor.

 

Micro Focus’ta ADM Genel Müdürü ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Rohit De Souza bu duyuruyla ilgili şunları söyledi: “Micro Focus ValueEdge Platformu, yazılım ürünü yaşam döngüsünün kritik aşamalarında kuruluşların değer yaratımını kavramsallaştırmasını ve görselleştirmesini sağlar. Değer akışı yönetimini, şirketlerin başarılı iş sonuçları elde etmeleri için uygulamaları oluşturma ve teslim etme sürecinde değerlendirme, planlama ve yönetimde izledikleri yolu dönüştürecek ve değiştirecek, etkili bir unsur olarak görüyoruz.”

 

Platformun yapay zeka destekli analitiği, derin öğrenmeye ve tahminlere dayanan, eyleme dönüştürülebilir içgörüler sağlıyor. ValueEdge’in akıllı yetenekleri, trendlerden anomali tespitine kadar sezgisel ve özelleştirilebilir kullanıcı arayüzü, eyleme dönüştürülebilir analitik ve içgörüler sunuyor. Ayrıca platformun akıllı ilke tabanlı ardışık düzen izlemesi ve yönetim yetenekleri fikir aşamasından piyasaya sunulma anına kadar otonom bir süreci mümkün kılıyor. ValueEdge’in sürekli kalite ve işlev testi etkinliklerini yönetme becerisiyle birlikte bu çözüm, oluşan israfı ve riski en aza indiriyor. Diğer yandan daha hızlı uygulama teslimi, müşteri memnuniyetinde artış ve rekabet avantajının güçlenmesi için yatırım getirisini de en üst düzeye çıkarıyor.

 

Jaguar TCS Racing Ekip Sorumlusu James Barclay: “Rekabetin yoğun olduğu Formula E ortamında Jaguar TCS Racing olarak her zaman rakiplerin önüne geçmeye çalışıyoruz. Micro Focus ile ortaklığımız ve veri analitiği araç setlerinin uygulanması sayesinde elde ettiğimiz başarıdan sonra yeni nesil ValueEdge platformunu keşfetmek ve sonrasında Formula E’nin yüksek ivmeli yazılım geliştirme yarışına nasıl uygulanacağını öğrenmek bizim için heyecan verici.”

 

100’ün üzerinde hazır ticari ve açık kaynaklı entegrasyonla birlikte kullanıcılar, ValueEdge’in REST tabanlı API’lerini ve SDK’sını kullanarak var olan ve gelecekteki araç zincirlerini zahmetsizce entegre edebilecek, diğer yandan tüm yazılım geliştirme sürecinde daha fazla görünürlük edinebilecek.

 

Micro Focus ValueEdge Platformunun önemli özelliklerinden bazıları:

  • Uçtan uca değer akışı yönetimi: Tam entegre platform, “stratejiden teslim adımına kadar” bir kuruluşun ürün teslim sürecinin tamamını destekler; böylece kuruluşlar değer sağlama sürecini optimize edebilir, verimliliği en üst düzeye çıkarabilir, kaliteyi destekleyen bir temel yaratabilir ve riski en aza indirebilir.
  • Bulut tabanlı mimari: ValueEdge’in uygun maliyetli, esnek, güvenli tasarımı en zorlayıcı yazılım ekiplerinin ihtiyaçlarını karşılayacak kusursuz ölçeklenebilirliği ve hızlı devreye alma avantajını sağlar.  
  • Akıllı, ileri düzey analitik: Yenilikçi çözüm özelleştirilebilir, sezgisel arayüzüyle gerçek zamanlı, eyleme dönüştürülebilir içgörüler sağladığından kullanıcılar da uygulama teslimi sürecinin optimizasyonu için öngörülerde bulunabiliyor ve buna göre harekete geçiyor.
  • Kalitede süreklilik: ValueEdge’in son teknolojili, uçtan uca izlenebilirliği ve otomatikleştirilen iş akışı süreçleriyle kurumsal seviyede yazılım kalitesi sağlanıyor.
  • İşlev testi: Platform model tabanlı test, fiziksel mobil cihazlara ve emülatörlere erişim ve test optimizasyonu gibi kapsamlı, yeni nesil test yeteneklerine sahip.
  • Entegrasyon kolaylığı: 100’ün üzerinde amaca yönelik uygulama entegrasyonu, bir kuruluşun var olan açık kaynaklı veya ticari yazılım geliştirme araç zincirleriyle kullanım kolaylığı sağlar.
  • Yapay  zeka destekli otomasyon: Hızı ve değeri en üst düzeye çıkarmak için yinelenen, ancak temel yazılım süreçlerini zahmetsiz bir şekilde otomatikleştirin.
  •  

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı