DOLAR
32,8051
EURO
35,1329
ALTIN
2.452,96
BIST
10.771,36
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
30°C
İstanbul
30°C
Açık
Salı Açık
29°C
Çarşamba Az Bulutlu
28°C
Perşembe Az Bulutlu
28°C
Cuma Az Bulutlu
28°C

Brandefense CEO'su Hakan Uzun: Siber güvenlik, hizmet ihracatını artıracak sektörlerin başında geliyor

Brandefense CEO’su Hakan Uzun: Siber güvenlik, hizmet ihracatını artıracak sektörlerin başında geliyor   Küresel düzeyde yaşanan dijital dönüşümden kaynaklı olarak kurum ve kuruluşların çevrimiçi ortamda karşılaştığı risklerin artması siber güvenlik sektörünün hizmet ihracatını artıracak sektörlerin başında gelmesini sağlıyor.

Brandefense CEO'su Hakan Uzun: Siber güvenlik, hizmet ihracatını artıracak sektörlerin başında geliyor
13 Aralık 2023 13:12
A+
A-

Brandefense CEO’su Hakan Uzun: Siber güvenlik, hizmet ihracatını artıracak sektörlerin başında geliyor

 

Küresel düzeyde yaşanan dijital dönüşümden kaynaklı olarak kurum ve kuruluşların çevrimiçi ortamda karşılaştığı risklerin artması siber güvenlik sektörünün hizmet ihracatını artıracak sektörlerin başında gelmesini sağlıyor. Bu bağlamda siber güvenlik sektöründe yenilikçi çalışmalarını sürdüren Brandefense, katıldığı etkinliklerle etki alanını genişleterek  MENA bölgesinde de faaliyet göstermeye başladı.

 

Dijitalleşmenin hızla artması ve teknolojinin günden güne gelişmesi, kurum ve kuruluşları siber tehditlere karşı daha savunmasız hale getirdi. Yaşanan teknolojik dönüşüm, kurum ve kuruluşların siber güvenlik konusunda daha dikkatli davranmalarını bir gereklilik haline getirdi. Dijital risk koruma servisleri (DRPS), harici saldırı yüzeyi yönetimi (EASM) ve tehdit istihbaratı (TI) çözümleri sunan Brandefense, kurum ve kuruluşlara yönelik potansiyel riskleri en aza indirmek amacıyla çalışmalarını sürdürerek faaliyet alanını genişletmeye devam ediyor. 

Farklı sektörlerde pek çok kurum ve kuruluşa hizmet sağlayan Brandefense, siber güvenlik hizmetlerini MENA bölgesine taşıyarak siber güvenlik sektöründe küresel bir etki yaratıyor. Siber güvenliğin hizmet ihracatını artıracak sektörlerin başında geldiğini aktaran Brandefense CEO’su Hakan Uzun, sektörün hizmet ihracatı konusundaki potansiyeli hakkında düşüncelerini paylaştı. 

Etki alanımızı genişletmeye devam ediyoruz

Hakan Uzun “Teknolojinin tüm sektörlerde etkin bir biçimde kullanılması, şirketlerin çevrimiçi ortamlarda faaliyet göstermeye başlamasına yol açtı. Bu dijital dönüşüm, kurum ve kuruluşlar için yarattığı fırsatların yanında siber saldırılara karşı bir hedef haline gelmelerini sağladı. Biz Brandefense olarak, bu kapsamda kurum ve kuruluşları tehdit eden siber saldırıların önüne geçmek ve olası riskleri en aza indirmek amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Türkiye’nin ötesine geçen etki alanımızla, yurt dışında da önemli projelere imza atıyoruz. Stratejik planlamalarımız çerçevesinde, MENA bölgesinde faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar için kapsamlı bir hizmet sunuyoruz. Yenilikçi ürün ve hizmetlerimizi yurt dışına tanıtmak adına çalışmalarımızı sürdürürken, çeşitli etkinlikler ve konferanslara katılım sağlıyoruz. Bu kapsamda, 5-7 Kasım 2023 tarihleri arasında Riyad’da gerçekleşen Black Hat etkinliğinde, bölgedeki paydaşlarımızla bir araya gelerek ürün ve hizmetlerimizi potansiyel müşterilerimize tanıtma fırsatı yakaladık.

Kurum ve kuruluşların dijital dünyada daha güçlü bir altyapı oluşturma ihtiyacı, siber güvenlik hizmetlerine olan talebin de giderek artmasına neden oluyor. Bu talep artışı, hem ülkemizde hem de dünya genelinde kurumların siber güvenlik ihtiyaçlarını etkili bir biçimde karşılanmasını kaçınılmaz bir gereklilik haline getiriyor. Bu durum, siber güvenlik sektörünün, diğer tüm sektörler arasından sıyrılarak hizmet ihracatını artıracak sektörlerin başında gelmesini sağlıyor.  

Ürün ve hizmetlerimizle farklı ihtiyaçlara çözüm sunuyoruz 

Brandefense olarak geliştirdiğimiz İş Ortağı Programı (Bridge Partnership) ile markaların iş optimizasyonu seviyesini geliştiriyor, aynı zamanda dijital risk koruma hizmetlerimiz sayesinde dijital dünyadaki muhtemel risk ve tehditlere karşı önlem alıyoruz. Dört farklı kademe içeren programımızla, farklı ihtiyaçlara ve beklentilere uygun hizmetler sunuyoruz.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı