Sektörel, Sektör, İş Dünyası, İş İnsanı, İş, Network, Pazarlama, Ticaret, Sektör Gazetesi, İhracat, İthalat, Sanayi, Emlak, Borsa, Ekonomi, Finans, Fuar, Belediyeler, Belediye, Teknoloji, Magazin, Bilim, Kültür, Oyun, Yazılım, Kimya, Tekstil, Giyim, Tarım, Hayvancılık, Alışveriş, Lojistik, Savunma, Mobilya, Moda, Otomotiv, Gıda, Havacılık, Turizm, Atık, Plastik, Enerji, Eğlence, Elektronik, STK, Sivil Toplum Kuruluşları, Ayakkabı, Akıllı Şehir, Eğitim, Ulaştırma, Sağlık, İşletme, Hizmet, Kültür Sanat,Kripto, Medikal, Hırdavat, Sigorta, Sigortacılık,Köşe Yazarları, Girişim, İnovasyon, İhale, Yatırım, sektor gazetesi, sektor, sektorgazetesi.com, Sektör Gazete, Analiz Gazetesi, Dünya Gazetesi, Gazeteler, Manşetler
DOLAR
17,9619
EURO
18,3649
ALTIN
1.034,51
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
28°C
İstanbul
28°C
Az Bulutlu
Perşembe Açık
30°C
Cuma Az Bulutlu
29°C
Cumartesi Az Bulutlu
29°C
Pazar Az Bulutlu
28°C

Teksüt kalitesini düzenli ve sürekli eğitime borçlu

Sütün kalitesi, hem halk sağlığı hem de üretimin sürdürülebilirliği açısından önemli   Teksüt, üretim aşamasından ürünlerin perakende noktasında tüketiciye ulaşması aşamasına kadar süt ve süt ürünlerinin kalitesini ve damak tadını korumak için kalite yönetimi ve eğitim çalışmalarını yıllardır sürdürüyor.

Teksüt kalitesini düzenli ve sürekli eğitime borçlu
14.07.2022 09:10
A+
A-

Sütün kalitesi, hem halk sağlığı hem de üretimin sürdürülebilirliği açısından önemli

 

Teksüt, üretim aşamasından ürünlerin perakende noktasında tüketiciye ulaşması aşamasına kadar süt ve süt ürünlerinin kalitesini ve damak tadını korumak için kalite yönetimi ve eğitim çalışmalarını yıllardır sürdürüyor. Teksüt hem kendi çalışanlarını hem de iş birliği içinde bulunduğu süt üreticilerini bilgilendiriyor, eğitim çalışmaları düzenliyor. 

 

Peynirden yoğurda, ayrandan tereyağına kadar hayatımızın en temel besin kaynağı olan süt ve süt ürünlerinin çiftlikten sofraya uzanan yolculuğunda Teksüt kalitesinin bugün bilinen ve aranan bir tat haline gelmesindeki en önemli unsur; 56 yıldır devam eden kalite ve güven anlayışının ilk günkü gibi titizlikle devam etmesi olarak ortaya çıkıyor. 

 

Türkiye’nin en köklü süt ve süt ürünleri firması olan Teksüt, Balıkesir Gönen bölgesindeki çiftliklerdeki ve köylerdeki ortalama 10 bin üreticiden süt alarak işliyor. Sadece Türkiye’ye değil dünyanın 4 farklı kıtasındaki 23 ülkenin sofralarına Teksüt markasıyla süt ve süt ürünlerini ulaştırıyor. 

 

Teksüt Yönetim Kurulu Üyesi Arda Aksaray süt ve süt ürünleri üretiminin büyük bir özen ve hassasiyet istediğini, akademisyen ve uzmanların katkılarıyla personele hijyen ve gıda güvenliğine ilişkin sürekli eğitimler verildiğini belirtti. Yüksek kalite anlayışı, gıda güvenliği, çevreye ve doğaya saygı, insana yatırım felsefesiyle hareket eden Teksüt’ün aynı zamanda bölgedeki üreticiler ile de iş birliği içerisinde hareket ettiğinin altını çizdi. 

 

Deneyim, eğitim ve işbirliği ile bölge ve ülke ekonomisine katkı 

Gönen ve çevresinde süt üretimin bir gelenek olduğunun altını çizen Arda Aksaray, bölge üreticilerin tecrübelerinin süt üreticiliğinin sürdürülebilir hale gelmesinde önemli olduğunu belirterek, eğitim ve bilgilendirme çalışmaları ile daha verimli ve kaliteli süt üretimine katkı sağladıklarını belirtti. Süt üreticilerinin eğitim ve bilinçlendirme ihtiyaçlarının karşılanması ile bölge ve ülke ekonomisine de katkı sağlandığını paylaştı. Sütün kalitesinin, hem halk sağlığı hem de üretimin sürdürülebilirliği açısından büyük önem taşıdığını vurguladı.

 

Verimli  süt üretimi kaliteli ürünün temeli  

Teksüt Yönetim Kurulu Üyesi Arda Aksaray konu ile ilgili olarak şunları söyledi:  “Sütün toplandığı noktadan başlayıp, sofralara gelene kadar, sütten elde edilen tüm ürünler, uluslararası kalite standartlarına uygun olarak tesislerimizde üretiliyor. Ayrıca sütün tüm özelliklerinden yararlanmak için, hayvanların sağlıklı olması, doğru beslenmesi, yetiştiricilerin de hijyen konularında bilinçli olması gerekiyor. Süt üreticilerinin eğitim ihtiyaçlarının karşılanması, kendi işleriyle ilgili bilgi ve yeterlilik düzeylerinin artırılması ve bu yolla daha verimli ve kaliteli süt üretimi yapılması anlamına geliyor. Sadece hayvan sağlığı ve sütün hijyeni ile ilgili değil aynı zamanda aydınlatma, havalandırma, su ve yem temini, atıkların uzaklaştırılması gibi birçok konuda üreticiler ile bilgilendirme çalışmalarını düzenli olarak yapıyoruz. Hem tesislerimizde hem de çiftliklerde eğitime her aşamada büyük önem veriyoruz. Her kademede çalışanlarımızı bilgilendiriyoruz, bilgileri tekrarlayarak hayatın bir parçası haline getiriyoruz.” 

 

Teksüt Kalite departmanı tarafından düzenlenen eğitim ve bilgilendirme toplantılarını düzenli olarak yapıyoruz. Gönen bölgesindeki süt üreticileriyle bilgilendirme ve eğitim faaliyetleri gerçekleştiriyoruz. Bölgede yapılan eğitim çalışmalarında çiftlik sahipleri ve çalışanlarına yönelik bilgi güncelleme ve durum tespit çalışmaları yapıyoruz. Üreticilerin yanında Teksüt çalışanları da hem şirket içinde hem de üreticilerin bulunduğu saha koşullarında eğitim çalışmalarında yer alıyor.  Teksüt'ün yaptığı çalışmalar hem kurumun ürün kalitesini geliştirmesini ve artırmasını sağlarken aynı zamanda bölgedeki süt üreticilerinin de bilinçlenerek daha kaliteli süt üretiminin önünü açıyor.  

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı