Sektörel, Sektör, İş Dünyası, İş İnsanı, İş, Network, Pazarlama, Ticaret, Sektör Gazetesi, İhracat, İthalat, Sanayi, Emlak, Borsa, Ekonomi, Finans, Fuar, Belediyeler, Belediye, Teknoloji, Magazin, Bilim, Kültür, Oyun, Yazılım, Kimya, Tekstil, Giyim, Tarım, Hayvancılık, Alışveriş, Lojistik, Savunma, Mobilya, Moda, Otomotiv, Gıda, Havacılık, Turizm, Atık, Plastik, Enerji, Eğlence, Elektronik, STK, Sivil Toplum Kuruluşları, Ayakkabı, Akıllı Şehir, Eğitim, Ulaştırma, Sağlık, İşletme, Hizmet, Kültür Sanat,Kripto, Medikal, Hırdavat, Sigorta, Sigortacılık,Köşe Yazarları, Girişim, İnovasyon, İhale, Yatırım, sektor gazetesi, sektor, sektorgazetesi.com, Sektör Gazete, Analiz Gazetesi, Dünya Gazetesi, Gazeteler, Manşetler
DOLAR
16,8330
EURO
17,5639
ALTIN
978,51
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
29°C
İstanbul
29°C
Açık
Çarşamba Açık
30°C
Perşembe Az Bulutlu
29°C
Cuma Az Bulutlu
25°C
Cumartesi Az Bulutlu
25°C

IC Holding sürdürülebilir yönetimin gelecek 10 yılının temelini atıyor

IC İbrahim Çeçen Yatırım Holding, gelecek için sağlam adımlarını, kurumsal sürdürülebilirliğin tüm grup şirketlerinde içselleştirilmesine ve çalışanlarının ESG konularındaki farkındalıklarının artmasına destek olmak amacıyla kurduğu IC Sürdürülebilirlik Takımı ile atacak.

IC Holding sürdürülebilir yönetimin   gelecek 10 yılının temelini atıyor
04.06.2022 03:35
A+
A-

IC İbrahim Çeçen Yatırım Holding, gelecek için sağlam adımlarını, kurumsal sürdürülebilirliğin tüm grup şirketlerinde içselleştirilmesine ve çalışanlarının ESG konularındaki farkındalıklarının artmasına destek olmak amacıyla kurduğu IC Sürdürülebilirlik Takımı ile atacak. Sürdürülebilirlik Akademisi iş birliğiyle oluşturulan özel bir sertifika programı sonunda uzmanlık kazanacak ekip, sürdürülebilirliğe gönül veren 50 çalışandan oluşuyor.

 

IC İbrahim Çeçen Yatırım Holding, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na odaklanan sürdürülebilirlik stratejisi doğrultusunda, gelecek 10 yıldaki sürdürülebilirlik vizyonuna liderlik edecek ekibini yetiştirmek üzere IC Sürdürülebilirlik Takımı’nı kurdu. Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakma ve hayatı sürdürülebilir bir biçimde iyileştirme hedefiyle, grup şirketlerinden gönüllü olan 50 çalışan ile kurulan IC Sürdürülebilirlik Takımı, Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından hazırlanan, 4 ay sürecek özelleştirilmiş bir sertifika programıyla uzmanlık kazanacak.

 

IC Holding için 2022’nin sürdürülebilirlikte merkezileşme ve dönüşüm yılı olduğunu belirten IC Holding CEO’su Murad Bayar, “Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nı odağına alan faaliyetlerimizde plastik tüketimimizi ve karbon ayak izimizi azaltmak için adımlar atacağımız, döngüsel ekonomiye ve enerji verimliliğine ağırlık vereceğimiz, merkezi sürdürülebilirlik yönetişim organizasyonumuzu tamamlayacağımız bir yıl içerisindeyiz. Hayata geçirdiğimiz ve geçireceğimiz tüm çalışmalarımızla sürdürülebilirlik için verilen toplam çabaya anlamlı bir katkı yapacağımızı düşünüyorum” dedi. 

 

“IC Sürdürülebilirlik Takımı gelecek 10 yılımıza liderlik edecek”

 

IC Holding’in beş farklı sektörde faaliyet gösterdiğini ve grup şirketlerinin sürdürülebilirlikle kesişen alanlarının değişik sektörlerde faaliyet gösterilmesinden ötürü farklılaştığını söyleyen Bayar, sözlerini şöyle sürdürdü; “Sürdürülebilirlik Yönetim Sistemimizi kurmak üzere Escarus ile yürüttüğümüz detaylı analiz ve çalışmalarda gördük ki çalışanlarımızın sürdürülebilirlikle ilgili bilgi seviyesi de algısı da değişik seviyelerde. Bunu sürdürülebilirlik stratejimiz için riskli bulduk ve hızlıca aksiyon alarak IC Sürdürülebilirlik Takımı’nı kurduk. İlk olarak ana sponsoru olduğumuz Yeşil İş Sürdürülebilirlik Zirvesi’nde bahsettiğimiz IC Sürdürülebilirlik Takımı, grubumuzun gelecek 10 yıldaki sürdürülebilirlik vizyonuna liderlik edecekler. Program ile sürdürülebilirliğe gönül veren çalışanlarımız, konularında profesyonel eğitmenlerden alacakları dersler ile sürdürülebilirlik konusunda uzmanlık kazanacaklar. Dünyamızın geleceği ve Grubumuzun geleceğe katkısı için büyük önem taşıyan sürdürülebilirlik projelerini üretecek ve yönetiminde olacaklar. Böylece kurumsal sürdürülebilirliğin tüm grup şirketlerimizde içselleştirilmesine, çalışanlarımızın ESG konularındaki bilgi ve farkındalıklarının artmasına destek olacağız.” 

 

Sürdürülebilirlik Akademisi Yönetim Kurulu Üyesi Semra Sevinç ise “Bugünün dünyasında karşı karşıya olunan ekonomik, çevresel ve sosyal riskler iş dünyası için iş modellerini ve stratejileri sürdürülebilirlik ekseninde yenilemeyi, dönüştürmeyi zorunlu kılmaktadır. IC Holding’in de yeni ekonominin öncü kurumlarından biri olma hedefi ile başladığı kurumsal sürdürülebilirlik dönüşüm sürecinde eğitim işbirliği yapmaktan büyük memnuniyet duymaktayız. Kurumsal sürdürülebilirlik dönüşümün en önemli ayaklarından biri olan çalışan bilgilendirme ve yetkinlik geliştirme kapsamında IC Holding ile birlikte gerçekleştirdiğimiz ve değer zinciri boyunca değişimin en önemli konularını kapsayan uzun soluklu  ‘’IC Holding Kurumsal Sürdürülebilirlik Sertifika Programı’’nın tüm IC Holding ekibini daha güçlendireceğine ve dönüşümü hızlandıracağına inanıyoruz” dedi.

 

11 başlıkta verilecek eğitim 4 ay sürecek

IC Sürdürülebilirlik Takımı sertifika programı, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na odaklanarak tasarlanan, 11 farklı başlıkta, 37 saatlik bir eğitim içeriğinden oluşuyor. 27 Mayıs 2022, Cuma günü lansman toplantısı ile başlayan program,  4 ay sürecek.   

 

Program kapsamında; iklim değişikliğinden toplumsal cinsiyet eşitliğine, karbon ayak izi hesaplamasından yeşil satın alma ve atık yönetimine kadar birçok konu, alanında yetkin eğitmen ve profesörler tarafından aktarılacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı