DOLAR
32,5693
EURO
34,9320
ALTIN
2.415,61
BIST
10.391,89
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Parçalı Bulutlu
26°C
İstanbul
26°C
Parçalı Bulutlu
Cumartesi Açık
28°C
Pazar Az Bulutlu
30°C
Pazartesi Az Bulutlu
29°C
Salı Az Bulutlu
29°C

DEÜ ‘Sürekli İyileştirme’ye Odaklandı DEÜ, Gelişime Açık Yönlerini Güçlendiriyor

Eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme, toplumsal katkı ve uluslarasılaşma alanlarında sahip olduğu yeterliliği daha üst seviyelere çıkarmayı hedefleyen Dokuz Eylül Üniversitesi(DEÜ), Araştırma Üniversitesi misyonu kapsamında ‘sürekli iyileştirme’ çalışmalarına hız verdi.

DEÜ ‘Sürekli İyileştirme’ye Odaklandı DEÜ, Gelişime Açık Yönlerini Güçlendiriyor
13 Nisan 2022 09:20
A+
A-

Eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme, toplumsal katkı ve uluslarasılaşma alanlarında sahip olduğu yeterliliği daha üst seviyelere çıkarmayı hedefleyen Dokuz Eylül Üniversitesi(DEÜ), Araştırma Üniversitesi misyonu kapsamında ‘sürekli iyileştirme’ çalışmalarına hız verdi. DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, üniversitelerin uluslararası alandaki rekabetinin her geçen gün arttığına dikkat çekerek, “Bu rekabet ortamından uzaklaşmamak için ‘sürekli iyileştirme’ anlayışının üniversitemizde oturtulması için yoğun çaba harcıyoruz” diye konuştu.

 

Araştırma Üniversitesi beratı almasıyla yeni bir sürece giren ve sorumlulukları artan Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), kalite güvence sistemlerini daha da güçlendirmeye odaklandı. Eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme, topluma hizmet ve uluslararasılaşma alanlarında sahip olduğu yeterliliği daha üst seviyelere çıkarmak isteyen DEÜ, Araştırma Üniversitesi misyonu kapsamında ‘sürekli iyileştirme’ çalışmalarına hız verdi. Gelişmeye açık yönlerini tespit eden ve bu yönde güçlendirme faaliyetlerini sürdüren Dokuz Eylül Üniversitesi; akademik personelin araştırma yetkinliğini devam ettirmek ve iyileştirmek için atılacak adımları da titizlikle yürütüyor. DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, kalite anlayışındaki hedeflerini ‘sürekli iyileşme’ stratejisiyle üniversitenin tüm birimlerine yaymak için yoğun çaba harcadıklarını söyledi.

Dokuz Eylül Üniversitesi’nin stratejik plan hazırlama tecrübesi ve stratejik planı uygulamadaki kararlılığıyla kalite güvence sistemlerini belirli bir anlayışa yerleştirmeyi başardığını belirten DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Üniversitemizde birim düzeyinde başarılı bir kalite yapılanması bulunuyor. Üye dağılımı ve birimlerin temsil edilmesindeki dengeyle Kalite Komisyonumuzda da organizasyonumuzu tamamlamış durumdayız. Biz de üst yönetim olarak Kalite Komisyonu kararları ile Kalite Koordinatörlüğü’nün önerilerini dikkatle takip ediyor ve destekliyoruz. Kalite güvence sistemlerinin yaygınlaştırılması için bilgilendirici ve eğitici faaliyetler yürütüyoruz” dedi.

 

GERİ BİLDİRİMİ ÖNEMSİYORUZ

Üniversite olarak her alanda kaliteyi geliştirmeye yönelik adımlar attıklarını ifade eden Rektör Hotar, “Kalite güvencesi politikalarımızı paydaşlarımızın katılımıyla güncelliyor; eğitim- öğretim, toplumsal katkı, araştırma ve yönetim sistemi politikalarımızın belirlenmesinde ‘sürekli iyileştirme’yi temel alıyoruz. Geri bildirime özel önem veriyor; elde ettiğimiz geri bildirimlerin çıktılarına göre iyileştirme alanlarımızı belirliyoruz. Kalite güvencesi kültürünü geliştirmek ve yaygınlaştırmak için planlı çalışmalar yürütüyoruz. Kurumsal raporlarda iyileştirme gereken alanları tarafsızca tespit ediyor; iç ve dış paydaşlara şeffaflıkla bildiriyoruz. Genel Sekterliğimize bağlı Olumlu Olumsuz Geri Bildirim (OGEB) Birimimizle kurum içi geri bildirim süreçlerini hızlandırıyor ve sonuçlandırıyoruz” dedi.

 

DAHA İYİ SEVİYELERE GELECEĞİZ

Üniversitelerin uluslararası alandaki rekabetinin her geçen gün arttığına dikkat çeken Rektör Hotar, “Bu rekabet ortamından uzaklaşmamak için ‘sürekli iyileştirme’ anlayışının üniversitemizde oturtulması için yoğun çaba harcıyoruz. Sahibi olduğumuz Araştırma Üniversitesi misyonumuz gereğince rekabetçi uygulamaları destekliyoruz. Güçlü araştırma altyapımız, üniversite-sanayi işbirliklerimiz, DEPARK ve DETTO ile araştırma alanında sunduğumuz hizmetler, BAP finans kaynaklarının sürekliliği, araştırma laboratuvarlarımızın çeşitliliği ve mensuplarımızın gücüyle üniversitemizi daha iyi noktalara taşımaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı